تغذیه در بیماری ام اس

1393/10/13

دکتر یوسفی پورمتخصص مغزو اعصاب وعضوهیِت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

حفظ سلامتی تا حد امکان در سایه یک تغذیه متعادل وسالم برای هر فرد لازم است ، بویژه اگر مبتلا به بیماری مزمن باشد. متخصصین بیماری ام اس اظهار میکنند که این بیماران نیز راغب به مصرف مواد غذایی کم چرب و حاوی فیبر زیاد هستند.

شواهدی موجود است که رژیم حاوی حداقل چربی های اشباع شده و مکمل های اُمگا سه و امگا شش که در چربی ماهی و در روغن آفتابگردان موجود است ،احتمالا برای بیماران مبتلا به ام اس مفید است.

ویتامین :D مصرف ویتامین Dبرای افزایش جذب کلسیم و در نتیجه داشتن استخوانهای محکم و قوی لازم است. از طرفی تحقیقات اخیر حاکی از تاثیرات مهم این ویتامین روی سیستم ایمنی است ، ضمناً باعث تنظیم رشد سلولی و افتراق و تفکیک آنها میشود.مطالعات بالینی زیادی در مورد نقش این ویتامین در کاهش فعالیت بیماری ام اس هنوز در دست انجام است.

رژیم غذایی متعادل چیست: اجزا این نوع رژیم غذائی شامل پروتئین (برای ترمیم بافت ها و برای رشد ) ، چربی (جهت تامین اسیدهای چرب ضروری و جذب ویتامین های محلول در چربی ) ، کربوهیدرات(برای تامین انرژی ) ، مواد معدنی و ویتامینها (جهت انجام واکنشهای زیاد در داخل بدن از جمله ترمیم بافت ، سلامت استخوان و جذب موادغذایی) ،فیبر(جهت عملکرد بهتر روده ها و جهت هضم مناسب غذا)میباشد. مایعات کافی برای فعالیت بهتر ،انتقال مواد ازسلول ها ودفع آنها و همچنین انتقال مواد غذایی به سلول های مختلف بدن ضروری میباشند.کمبود جزئی هر یک از اجزا فوق می تواند عوارض جدی به دنبال داشته باشند و دریافت کافی تمام گروههای فوق الذکر براساس شرایط مختلف سنی و جنسی حائزاهمیت است. مصرف میوه ها و سبزیجات هرکدام شامل ریزی مغذی های متفاوتی میباشند که دریافت روزانه آن ها برای یک رژیم غذایی متعادل ضروری است. تذکر: در مورد این نکته حائزاهمیت میباشد که به هر حال هیچ گاه مجموع مکمل های ویتامین و مواد معدنی قادر به جایگزینی با میوه و سبزی طبیعی نمیباشد.زیرا ریز مغذیها و اجزائی در میوه ها و سبزیجات وجود دارد نظیر رنگ دانه ها ، ترکیبات شیمیایی و بعضی اسانس ها که قابل جایگزینی در مکمل ها نیستند.

 

All Comments (0)
No Comments