آیا مصرف نمک زیاد باعث بدترشدن بیماری ام اس میشود؟

1393/12/7

دکترغلامعلی یوسفی پور متخصص بیماریهای مغزو اعصاب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 در ادامه بحث رژیم غذائی مناسب برای بیماران ام اس که از رژیم متعادل صحبت شد ، که حاوی کربوهیدرات،پروتئین،چربی به اندازه کافی و ویتامین ها و مواد معدنی و ریزمغذی ها است که عمدتاً از منابع طبیعی آنها فراهم میشود ، بحث رژیم غذایی کم نمک نیز بنظر میرسد ضروری است تا بیماران عزیز مبتلا به ام اس ازآن مطلع باشند .

از حدود دو سال قبل محققین در مورد نمک رژیم غذایی در بیماران ام اس ، مطالعات گوناگونی انجام داده اند و علیرغم تعداد زیاد این مطالعات ، نتیجه تقریباً واحدی بدست آمده است اخیراً یک تیم پزشکی از متخصصین در آرژانتین یک ارتباط بین سطح نمک در رژیم غذایی و بدترشدن علائم بیماری اثبات گردیده است .

دکترMaurico Farez و تیم همراه ، نمونه های ادرار از تعداد هفتاد بیمار مبتلا به ام اس عود کننده و به منظور اندازه گیری نمک،کراتینین و سطح ویتامین D مورد بررسی قرار گرفت . کاهش سطح ویتامین D که از طریق آزمایش خون به نحو دقیق تری حاصل میگردد باعث بدتر شدن و عود بیشتر حملات ام اس میگردد که این بحث از چندین سال قبل تقریباً به اثبات رسیده و لذا بیماران به صورت دوره ای از نظر مقدار کافی ویتامین D مورد آزمایش خون قرار میگیرند و در صورت کمبود آن به صورت دستی از قرص یا آمپول ویتامین D در بیماران مبتلا به ام اس استفاده میشود. نمونه ها در عرض نه ماه در سه بار مجزا گرفته شد و داوطلبین مورد آزمایش به مدت دو سال تحت پیگیری قرار گرفتند و درطول دو سال از هر یک از بیماران سه بار MRI مغز و نخاع به عمل آمد. بر طبق نتایج این مطالعه آن دسته از بیماران با مصرف نمک بیشتر در غذا 3-4 بار شانس بروز ضایعات جدید در MRI مغز و نخاع داشتند (حدود هشت ضایعه بیشتر در عملکرد MRI مغز و نخاع نسبت به گروه کنترل).

با عنایت به نتیجه مطالعه فوق الذکر،مجدداً همین مطالعه با تعداد 52 بیمار مبتلا به فرم عود کننده ام اس انجام شد که همین نتیجه بعد از طی دو سال پیگیری بیماران حاصل گردید.

 بر طبق نظریه سازمان جهانی بهداشت غذایی(WHO)اظهار گردیده که هر فرد انسان مجاز نیست که روزانه بیش از دو گرم نمک مصرف کند. که به عقیده دکتر Farez محقق اصلی مطالعه بالا ، این مقدار در مورد بیماران مبتلا به ام اس نیزصادق است و مقادیر بیشتراز این حد باعث بدتر شدن علائم ام اس هم از نظر سیربالینی وهم ازنظر عکس MRI بیماران میشود.

ضمناً توصیه شده در مورد مصرف غذاهای رایجی ، همانند پیتزا 750 گرم ، ساندویچ 500 گرم روزانه و یا مصرف پنیر روزانه مراقب باشیم که مقدار نمک از مصرف فوق الذکر بیشتر نشود .

سایر منابعی که ممکن است مقدار نمک بیشتر از حد متعارف داشته باشد، باید به سبزیجات پخته و کنسرو شده ( Canned vegetable ) ، غذاهای بسته بندی شده و اغذیه منجمد (فریز) شده اشاره نمود.

خبر خوب دیگر راجع به دو داروی آمپول اسویمر 20 در داروخانه هلال احمر و قرص فینگولیمود در داروخانه ویژه با صد در صد بیمه و به صورت رایگان در اختیار بیماران ام اس قرار میگیرد.

 

 

 

All Comments (0)
No Comments